Eylül Yöresel Van Kahvaltısı
(0 Puanlama)

Eylül Yöresel Van Kahvaltısı Hakkında

Ülkemizde her yörenin kendine özel ürünleri ve mutfağı vardır. Bununla birlikte kahvaltısı meşhur olan özellikle doğu bölgesine özel Van kahvaltısı ön plandadır. Otlu peyniri ve organik ürünleri ile her şehirde Van kahvaltısı özel olarak tercih edilir. Anakara şehrimizde de Eylül Van Kahvaltı Salonu şehirde yöresel kahvaltıyı merak edenler için hizmet veriyor.

 

Eylül Yöresel Van Kahvaltısı 

Özellikle meşhur yöresel Van Kahvaltısı konsepti ile hizmet veren işletme Van şehrimizin yöresel ürünleri ile her sabah misafirlerini ağırlar. İşletme, sabah 07.00’den akşam 19.00’a kadar kahvaltı ve diğer öğünler için servis veriyor. Bunun yanında Van Serpme Kahvaltı servisi ile soğuk ve sıcak içecek çeşitleri ile ünlüdür.

 

Eylül Yöresel Van Kahvaltısı Menü

Eylül yöresel Van Kahvaltısı işletmesinin hizmet verdiği kategoriler arasında çorbacı kahvaltı gibi çeşitleri vardır.  Yöresel Van Kahvaltı Menüsü şu şekildedir. Yöreye özel otlu peyniri ve diğer peynir çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden en ünlüleri Kendine has otlarla hazırlanmış otlu peynir, kaşar, örgü ve beyaz peynir tabağı şeklindedir. Murtağa Güneydoğu kahvaltı kültürünün en önemli ürünlerindendir. Siyabo gibi farklı tatlar da işletmede yer alır. Siyabo özellikle Hakkâri şehrimize özel tatlardandır. Sahanda yumurta olarak kendi yöresine özel kavurmalı, sucuklu, peynirli, kaşarlı, pastırmalı, çemenli, sade, siyabolu ve kavurmalı siyabolu sahanda yumurta çeşitleri bu yöreden özel lezzetler kahvaltıda sunulur.

Söğüş olarak tatları sunan işletmede diğer lezzetlerin ve kahvaltıların vazgeçilmezi domates ve salatalık farklı sunumları ile yer alır.  Kahvaltının yine vazgeçilmezi olan zeytinler yöreye özel özel soslar ile marine edilmiş şekilde siyah, yeşil ve kırma zeytin çeşitleri şeklinde sunulur. Tereyağı denilince akla gelen Rize Ayder Yaylasının tereyağı da işletmenin en önemli kahvaltı ürünlerindendir. Özellikle işletmenin kavut denilen ve kavrulmuş buğdayın bal ve cevizle sunulan lezzeti vardır.

Ayrıca işletmeden her kahvaltının en özel tatları olan süt kaymağı, Şemdinli balı ve cevizin özel lezzeti ile birlikte Hatay ceviz reçeli sunumları vardır.  Ayrıca işletmenin yöresine ve kendisine özel baharat ve Özel peynir karışım lezzeti bulunur.

Hizmet verdiği kategoriler

Hizmet verdiği bölgeler